Державна установа
УКР   ENG
Інститут регіональних досліджень
ім. М. І. Долішнього  НАН України
   

ПОПУЛЯРНІ РОЗДІЛИ


Конференції
Журнал «Регіональна економіка»
Збірник наукових праць «Соціально-економічні проблеми ...
Історія інституту
Координація наукової діяльності
Сектор просторового розвитку
Загальна інформація
Інститут
Експертні та аналітичні матеріали
Долішній Мар'ян Іванович
Співпраця з ВНЗ
Монографії
Відділ регіональної фінансової політики
Загальна структура
Мелешкін Михайло Тимофійович
Оголошення про захисти
Злупко Степан Миколайович
Тематика наукових досліджень
Наукові видання
Відділ регіональної економічної політики
Відділ розвитку територіальних громад і транскордонного співробітництва
Сектор проблем транскордонного співробітництва
Відділ розвитку виробничої сфери регіону та інвестицій
Відділ регіональної екологічної політики та природокористування
Відділ соціально-гуманітарного розвитку регіону
НАШІ ПАРТНЕРИ








Перспективи розвитку підприємництва у глобальній перспективі

IХ Міжнародна наукова конференція «Перспективи розвитку підприємництва у глобальній перспективі»

10 квітня 2025 р. у Львівському торгово-економічному університеті відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Інноваційні стратегії та виклики сучасного маркетингу в умовах глобальних технологічних змін та цифровізації економічних процесів» (з нагоди відзначення 35-річчя кафедри маркетингу та вшанування пам’яті її засновника проф. С. В. Скибінського) за участю представників провідних закладів вищої освіти з України, Польщі, Молдови та інших країн.

Співорганізаторами заходу виступили Всеукраїнська центральна спілка споживчих товариств, ГО «Українська Асоціація Маркетингу», Кооперативно-торговий університет Молдови, Гуманітарно-економічна академія в Лодзі, Вища школа підприємництва та адміністрації в Любліні, Київський національний економічний університет ім. Вадима Гетьмана, Полтавський університет економіки і торгівлі, Хмельницький кооперативний торговельно-економічний інститут.

Вітальним словом відкрив форум ректор ЛТЕУ, професор П. Куцик, який наголосив на далекоглядності засновника кафедри маркетингу, проф. С. Скибінського, який зумів передбачити значення маркетингу, важливість розвитку наукових досліджень у цій сфері.

Під час пленарного засідання заслухано 15 основних доповідей. Особливу зацікавленість викликали доповіді: проф. Н. Басій про життєвий шлях та науково-педагогічні здобутки проф. С. Скибінського; проф. А. Федорченка щодо розвитку та перспектив ринку маркетингових досліджень в Україні в умовах війни; проф. С. Ковальчук стосовно омніканальності та колаборації як сучасних трендів успішного бізнесу; проф. О. Виноградової щодо інноваційних маркетингових підходів до залучення студентів у заклади вищої освіти; проф. Н. Савицької про відповідальний маркетинг харчового бізнесу; проф. О. Жегус стосовно еволюції маркетингу від традиційних технологій просування до сенсотворення; доктора В. Ганського стосовно проблем боротьби з фейковими новинами у сфері маркетингу брендів; проф. Г. Заячковської стосовно персоналізації туристичних послуг за допомогою штучного інтелекту; проф. Ю. Дайновського щодо можливостей практичного застосування банку маркетингових прийомів; проф. І. Бойчук стосовно проблем маркетингу відносин у розвитку сучасного бізнесу; проф. Б. Семака щодо напрямів використання штучного інтелекту для підвищення ефективності маркетингової діяльності.

В роботі конференції прийняв участь колишній викладач кафедри, провідний науковий співробітник ДУ «Інститут регіональних досліджень ім. М. І. Долішнього НАН України» проф. А. Мокій, який спільно з доц., директором Чернівецького фахового кооперативного коледжу економіки і права С. Кошкаровим виступили з доповіддю «Маркетинг ідей в глобальному середовищі: аспекти кооперативного руху». Доповідачі розглянули поняття глобального середовища та його інституціональні імперативи: сучасний етап більше, ніж 400-річної війни за визволення України; незавершеність процесу відновлення Української національної ідеї (УНІ, за проф. С. Вовканичем); дивергенцію факторного потенціалу продуктивної спроможності економіки України; дисфунціональність діяльності представників інституту державної економічної політики. Запропонована Парадигма концентрації зусиль і ресурсів на безпеці майбутнього України, а також висвітлена роль маркетингу у реконструкції кооперативного руху, масштабуванні кластерної моделі господарювання як напрямів конвергенції і зміцнення цілісності та безпеки держави.

У роботі пленарних засідань конференції взяли участь понад 80 учасників. Дискусії відбувалися в шести секційних засіданнях, де розглядалися питання розвитку нових технологій маркетингу в умовах глобальних викликів; обліково-аналітичного, інформаційного та правового забезпечення маркетингових процесів; фінансово-економічних аспектів прийняття рішень у маркетингу; ролі маркетингу у міжнародних стратегіях розвитку бізнесу; проблем розвитку суб’єктів промислового, аграрного, торговельного, готельно-ресторанного, туристичного бізнесу в умовах глобалізації та цифровізації; ролі інформаційно-комунікаційних технологій та штучного інтелекту у підвищенні ефективності маркетингових стратегій.

Конференція стала важливою платформою для обміну знаннями, досвідом і науковими ідеями між українськими та зарубіжними науковцями, які сприятимуть подальшому розвитку маркетингу та його практичної реалізації у підприємницькому середовищі.

За результатами конференції прийнято резолюцію.


Веб-майстер П. Попадюк