IХ Міжнародна наукова конференція «Перспективи розвитку підприємництва у глобальній перспективі»
9 квітня 2025 року відбулася ІХ Міжнародна наукова конференція «Перспективи розвитку підприємництва у глобальній перспективі (Prospects for the Development of Entrepreneurship from a Global Perspective)» в режимі он-лайн на платформі Teams, організована факультетом менеджменту Лодзького університету (Польща) спільно з Егейським університетом (Туреччина), ДУ «Інститут регіональних досліджень імені М. І. Долішнього НАН України», Львівським національним університетом імені І. Франка, ГО «Інтелектуальний простір» (Україна) та Міжнародною асоціацією стратегічного менеджменту ISMA (Греція).
Метою конференції було обговорення: сучасних викликів, пов’язаних з підприємництвом та інноваціями; актуальних проблем розвитку бізнес-середовища на міжнародному, національному та місцевому рівнях, а також налагодження співпраці міжнародних дослідницьких груп, інтеграції академічних та бізнес-спільнот. Основна увага була зосереджена на: різних формах розвитку підприємництва, враховуючи як глобальні перспективи, так і національні та місцеві контексти; аналізі бізнес-екосистеми; визначенні факторів, що сприяють або перешкоджають інноваціям; оцінці динаміки підприємницьких процесів у міжнародному контексті.
Основними доповідачами на конференції виступили:
- професор Елефтеріос І. Таласінос (Греція) (професор кількісних методів в Університеті Пірею, професор в галузі фінансів в Університеті Мальти, запрошений професор Відкритого університету Кіпру, головний редактор Європейського журналу наукових досліджень, Міжнародного журналу економіки та бізнес-адміністрування та Міжнародного журналу фінансів, страхування та управління ризиками). Доповідь: "Підприємницьке лідерство, інтелектуальний капітал та аналіз великих даних: Шлях до успіху проекту з використанням симетричних та асиметричних методологій";
- професор Марта Ганкарчик, завідувач кафедри фінансів та міжнародної економіки, Ягеллонського університету у Кракові. Доповідь: "Підприємницькі екосистеми для сталої промислової трансформації: висновки для теорії та практики".
У рамках конференції відбулось засідання паралельних секцій, які охопили широке коло питань розвитку підприємництва, а саме:
- Комунікація та управління в сучасній організації;
- Підприємництво та менеджмент – виклики та перспективи розвитку;
- Технології та нові медіа у розвитку бізнесу;
- Підприємництво, інновації та глобальні виклики;
- Інновації та технологічні виклики на підприємствах;
- Міжнародна співпраця в освітніх та дослідницьких проектах – інновації, виклики, кращі практики;
- Економічна освіта та розвиток підприємництва серед молоді в Польщі;
- Розвиток підприємництва та адаптація до ринку: місцеві та міжнародні перспективи;
- Сучасне управління людськими ресурсами в глобальному контексті;
- Сталий розвиток та циркулярна економіка: стратегії та можливості;
- Функціонування організації – – галузевий підхід.
У конференції взяли участь понад 70 науковців (зокрема, з Польщі, України, Туреччини, Греції, Чехії, Португалії).
Науковці ДУ «Інститут регіональних досліджень імені М. І. Долішнього НАН України» взяли активну участь у роботі конференції. Зокрема, до Наукової ради конференції входили заступник директора Інституту з наукової роботи, д.е.н., проф. Ірина Сторонянська та завідувач відділу проблем реального сектору економіки регіонів, д.е.н., проф. Світлана Іщук. Із доповідями на конференції виступили:
- д.е.н., проф. Світлана Іщук – Економіка України в умовах воєнного часу: тенденції та перспективи розвитку;
- д.е.н. Любомир Созанський – Порівняльна оцінка міжгалузевої взаємодії секторів економіки Німеччини, Польщі та Словаччини;
- к.е.н. Ольга Жабинець – Екоіндустріальні парки та перехід до циркулярної економіки: оцінка перспектив для Львівської агломерації;
- к.е.н. Олена Ляховська – Місце підприємств переробної промисловості в економіці України: розвиток в умовах війни;
- д.е.н., проф. Юрій Стадницький – Параметри оптимального розміщення виробництва;
- к.е.н. Юлія Башинська – Регіональна екологічна політика в контексті сталого розвитку;
- к.н.д.упр. Інна Куліш – Глобальні перспективи розвитку інклюзивного підприємництва у сільській місцевості: виклики та можливості;
- м.н.с. Іванна Мищишин – Роль бізнесу у підвищенні рівня екологічної культури населення.
Загалом, у конференції взяли участь понад 70 науковців (зокрема, з Польщі, України, Туреччини, Греції, Чехії, Португалії).
Програму заходу можна завантажити тут.
|